2019-12-06, penktadienis, 12:50.     Šiandien Šakiuose saulė teka 08:25, leidžiasi 15:51, dienos ilgumas 7:26.

2016-ųjų kalėdinis laikotarpis Šakių rajono gyventojai nepasimirš dar ilgai

2018-11-02, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
2016-ųjų kalėdinis laikotarpis Šakių rajono gyventojai nepasimirš dar ilgai

Kauno apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl nužudymo. Prieš teismą stos 68 metų Šakių rajono gyventoja V. Č., kuri, įtariama, kankino ir nužudė savo sugyventinį.

 

Nužudymas įvykdytas 2016-ųjų pabaigoje, likus kelioms dienoms iki Kūčių. Nakties metu bendruoju pagalbos telefonu paskambinusi sugyventinių poros kaimynė pranešė, kad jos kaimynas sužeistas.

 

Į kaimo daugiabutį atskubėjusiems greitosios pagalbos medikams sužeisto vyro išgelbėti nepavyko – jis jau buvo miręs. Vėliau ekspertai nustatė, kad vyras buvo mirtinai sužalotas daugybiniais peilio dūriais į įvairias kūno vietas.

 

Moteris pripažino padariusi nusikalstamą veiką ir teigė, kad su sugyventiniu konfliktavo pastaruosius dešimt metų. Kaltinamoji sakė, kad paties nužudymo ji neprisimena, tačiau turbūt ją išprovokavo nuolatiniai kivirčai, žeminimas ir patiriamas psichologinis bei fizinis smurtas iš sugyventinio.

 

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų skyriaus tyrėjai, o jiems vadovavo Kauno apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Vytautas Gataveckas.

 

V. Č. kaltinama itin žiauriai nužudžiusi savo šeimos narį. Po įvykio, moterį sulaikius, jai nustatytas lengvas girtumo laipsnis. „Tyrimo duomenimis, tai jau ne pirmas kartais, kai konflikto metu sugyventiniai vienas prieš kitą naudojo smurtą. Tiek pati kaltinamoji, tiek kaimynai, matę kaip gyveno pora, teigė, kad smurto atvejai šioje šeimoje kartodavosi išgertuvių metu“, – sakė ikiteisminiam tyrimui vadovavęs V. Gataveckas, apgailestaudamas, kad be smurto nesugebėjusios išsiaiškinti santykių poros konfliktas baigėsi mirtimi.

 

Baudžiamasis kodeksas už tyčinį savo šeimos nario nužudymą jį kankinant numato laisvės atėmimą nuo 8 iki 20 metų arba iki gyvos galvos.

 

                                                                                                            Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus
                                                                                                            vyriausioji specialistė Izabelė Bočkienė (Kaunas)


 

 
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai