2019-12-13, penktadienis, 09:33.     Šiandien Šakiuose saulė teka 08:33, leidžiasi 15:49, dienos ilgumas 7:16.

Charakterį pademonstravęs „Zanavykas” išvykoje nukovė „Delikatesą” ir turnyrinėje lentelėje pakilo į septintą vietą

„Zanavykas” Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) sužaidė svarbias rungtynes. Edo Nickaus auklėtiniai po permainingos ir atkaklios rungtynių pabaigos išvykoje 72:76 (16:13, 13:24, 28:12, 15:27) nugalėjo Joniškio „Delikatesą” ir turnyrinėje lentelėje pakilo į septintą vietą.

Po šio turo komandos pagal pajėgumą bus skirstomos į dvi grupes po septynias komandas ir sužais tarpusavyje po dvi rungtynes. Į septintą vietą pakilęs Šakių klubas antrame etape susikaus su pirmas šešias vietas užėmusiomis komandomis.

Pirmasis kėlinys prasidėjo taikliu Pauliaus Beliavičiaus tolimu metimu, čia pat dvitaškį pridėjo ir Šarūnas Vingelis bei šakiečiai įgijo penkių taškų persvarą 0:5. Šeimininkai taip pat greitai surado spragų varžovų gynyboje ir netrukus rezultatas tapo lygus 5:5. Paskutinėmis minutėmis tiksliau sužaidę Joniškio krepšininkai po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo trimis taškais – 16:13.

Antrąjį kėlinį svečiai pradėjo spurtu 0-7 ir sužaidus tris minutes išsiveržė į priekį 16:20. Nors šeimininkams ir buvo pavykę grėsmingai priartėti prie varžovų 25:28, tačiau zanavykai ir toliau žaidė užtikrinčiau bei abi ekipos išėjo ilsėtis švieslentėje degant įtikinamam svečių pranašumui – 29:37.

Trečiajame kėlinyje puolime iniciatyvos sėkmingai ėmėsi Žilvinas Petraitis ir Šarūnas Kulevičius, kurių pastangomis šeimininkai sėkmingai atitolo 48:43. Nors Šarūnas Vingelis atsakė penkiais taškais iš eilės ir rezultatas tapo lygus 48:48, tačiau „Delikateso“ vyriausiasis treneris paprašytos minutės pertraukėlės metu vėl sustygiavo savo auklėtinių žaidimą, kurie prieš lemiamą ketvirtį susikrovė aštuonių taškų persvarą – 57:49.

Ketvirtąjį kėlinį šeimininkai pradėjo spurtu 5-0 ir sužaidus beveik vieną minutę dar labiau nutolo 62:49. Šakių klube iniciatyvos ėmėsi Šarūnas Vingelis, kuris pridėjo penkis taškus iš eilės, o po taiklaus ir Simo Raupio dvitaškio svečių deficitas ištirpo iki vos šešių taškų 62:56. Likusį laiką zanavykai ir toliau nekėlė baltos vėliavos, o po taiklaus Pauliaus Beliavičiaus dvitaškio pradėjo alsuoti varžovams į nugarą 72:71. Prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei Šarūnas Vingelis smeigė tolimą metimą ir po labai ilgos pertraukos išvedė svečius į priekį 72:74. Lemiamu metu iniciatyvos iš savo rankų nebepaleidęs „Zanavykas“ išvykoje po atkaklios kovos nugalėjo Joniškio „Delikatesą“ rezultatu – 72:76.

Joniškio „Delikatesas“: Šarūnas Kulevičius – 20 (7/14 dvit., 7 atk. kam., 17 naud. bal.), Žilvinas Petraitis – 19 (6/10 dvit., 8 atk. kam., 25 naud. bal.), Mantas Pukinskas – 15 (5/5 dvit., 18 naud. bal.), Aivaras Galkauskas – 9.

Šakių „Zanavykas“: Šarūnas Vingelis – 25 (5/9 dvit., 4/6 trit., 24 naud. bal.), Marijus Užupis – 12 (4/7 dvit., 5 atk. kam., 19 naud. bal.), Paulius Beliavičius – 9, Taurantas Tamošiūnas – 8.