2019-12-12, ketvirtadienis, 03:21.     Šiandien Šakiuose saulė teka 08:32, leidžiasi 15:50, dienos ilgumas 7:17.

Elektrinė ir benzininė sodo technika – kas geriau?

2019-08-13, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Elektrinė ir benzininė sodo technika – kas geriau?

Vejos ir kitos augalijos priežiūra sode dažniausiai yra laisvalaikio dalis, todėl labai svarbu, kad visa sodo technika veiktų sklandžiai, tinkamai ir patikimai. Jau senokai rinkoje siūloma dviejų rūšių sodo technika – elektrinė ir benzininė. Abi šios rūšys yra puikios ir naudingos, tačiau kiekviena iš jų turi unikalias silpnąsias ir stipriąsias vietas. O ar žinote, kokia technika tinkamiausia jūsų sodui?

 


Elektrinė technika
Elektra varoma technika sode yra nuostabi siekiantiems praktiškumo ir paprastumo. Ji nebrangi, nereikalauja beveik jokios priežiūros, lengva ir visada švari – jokio benzino ar alyvos. Dėl šių priežasčių elektrinė technika labai gerai vertinama žmonių, kurie nesidomi technika ir nori skirti kuo mažiau dėmesio benzininių variklių priežiūrai.


Tačiau reikėtų pabrėžti, kad elektrinė sodo technika ne visada pateisina visus darbo lūkesčius. Dažnai elektra varomi prietaisai yra silpnesni, todėl elektrinės žoliapjovės labiau tinka tik nedidelėms, reguliariai prižiūrimoms vejoms. Vis dėlto, elektrinės krūmapjovės, trimeriai, lapų siurbliai yra nuostabūs dėl geros kainos, patikimumo ir lengvumo.Foto: Shutterstock.com

 


Benzininė technika
Sena gera benzininė technika – ilgaamžė, tvirta ir galinga. Pavyzdžiui, ar pastebėjote, kad prekyboje labai mažai elektrinių kultivatorių? Kultivatorius turi būti galingas ir išlaikyti pastovų greitį dirbant, todėl jie dažniausiai yra benzininiai. Todėl gyventojai vis dar labai mėgsta benzinines žoliapjoves ir trimerius – jų pjovimo plotis yra gerokai didesnis ir, negana to, jie daug lengviau įveikia aukštą žolę.


Mažesni prietaisai, kaip krūmapjovės ar šakų smulkintuvai, puikiai pasitarnauja ir varomi elektra. Reikia atsiminti, kad benzininiai varikliai yra triukšmingi, reikalauja pastovios priežiūros, reguliaraus karbiuratoriaus valymo ir yra ganėtinai sunkūs.

 


Foto: Shutterstok.com

 


Rinkitės pagal darbo pobūdį
Benzininė ir elektrinė technika yra skirtinga – pastaroji puikiai patenkins visus nedidelius poreikius. Jeigu pjaunate veją kartą savaitėje ir ja rūpinatės, tada elektrinė žoliapjovė yra idealus pasirinkimas, kuris tarnaus jums daugelį metų. Na o jei norite būti pasiruošę viskam – benzininė technika yra tai, ko jums reikia. Nors benzininiai varikliai reikalauja atitinkamos priežiūros ir šiek tiek pastangų norint juos užvesti, jie dideles kliūtis įveikia žymiai lengviau.


Galų gale, siūlome apsilankyti internetinėje parduotuvėje senukai.lt ir sužinoti, kokia sodo technika tinkamiausia jums.
 

 
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai