2018-07-21, šeštadienis, 14:44.     Šiandien Šakiuose saulė teka 05:11, leidžiasi 21:36, dienos ilgumas 16:25.

Meras Edgaras Pilypaitis pateikė paaiškinimus vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai

2017-09-05, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Meras Edgaras Pilypaitis pateikė paaiškinimus vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai

Meras Edgaras Pilypaitis Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos informaciją apie pradėtą tyrimą Šakių rajono savivaldybės Kontrolės komiteto pirmininko Mindaugo Tarnausko prašymo pagrindu gavo 2017 m. rugpjūčio 21 d. ir pateikė paaiškinimą.

 

            Pirmiausia jame informuojama, kad narystė Gelgaudiškio bendruomenės centre „Atgaiva“ yra deklaruota viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje.

 

            M. Tarnausko laiške minimas nuomos konkursas Gelgaudiškio dvaro sodybos operatoriui – tik vienas iš ilgo proceso etapų ir tiesiogiai nėra susijęs nei su Gelgaudiškio kultūros centru, nei su Gelgaudiškio bendruomenės centru „Atgaiva“, nes nuomos objektas – dvaro sodybos nuoma turizmo, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugoms bei kitokiai laisvalaikio ir sportinei veiklai organizuoti, o komercinės viešbučio ir restorano teikiamos paslaugos – nėra nei bendruomenės, nei kultūros centro prerogatyva bei veiklos sritis, o panaudos sutartys su šiomis institucijomis buvo sudarytos papildomoms investicijoms į unikalų Gelgaudiškio dvaro sodybos ansamblį pritraukti ir kultūrinėms veikloms iki ateis operatorius užtikrinti.

 

            Paaiškinime pabrėžiama, kad komisija – kolegialus organas, tačiau visi sprendimai priimami balsuojant individualiai, kiekvienam komisijos nariui pasirašius nešališkumo deklaracijas ir konfidencialumo pasižadėjimus, tad M. Tarnausko teiginys, kad „...rajono mero E. Pilypaičio pasiūlymu ir balsu nutraukiamas Gelgaudiškio dvaro nuomos konkursas ir atmetamas vienintelio konkurso dalyvio pasiūlymas...“ neatitinka tikrovės.

 

            Po ilgų susirašinėjimų su konkursantu, tik 2017 m. birželio 28 d. buvo priimtas galutinis sprendimas, už kurį balsavo 7 iš 8 komisijos narių, tad mano šališkumą čia įžvelgti galima tik spekuliatyviai, o M. Tarnausko rašte paminėtas komisijos posėdis tikrai nebuvo vienintelis (priedas Nr. 10). Tai įrodo faktą, kad komisija aiškinosi ir domėjosi konkursanto galimybe ir finansiniais pajėgumais įvykdyti sutarties sąlygas.

 

            M. Tarnausko rašte taip pat teigiama, kad mero balsu ir siūlymu „atmetamas vienintelio konkurso dalyvio pasiūlymas, argumentuojant, kad konkurso dalyvis neva neįrodė savo finansinių pajėgumų“ grįstos pareiškėjo spekuliatyvia nuomone, nes komisija sprendimą priėmė ne tik pagal nuomos konkurso dalyvio paaiškinimą, bet ir pagal viešai juridinių asmenų registre prieinamą informaciją – įmonės balansą ir pelno (nuostolių) ataskaitą, – kuri parodė konkursanto nemokumą. Tad mero, kaip komisijos pirmininko ir naujai išrinkto savivaldybės vadovo atsakomybės ir įsipareigojimo visai rajono bendruomenei klausimas – užtikrinti, kad į Gelgaudiškio dvaro sodybą ateitų pajėgus investuotojas ir veiklų operatorius.

 

Atsakymo pabaigoje meras atkreipia dėmesį į teismų praktiką, kuri nurodo, jog Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, pripažindama, kad valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo veikė interesų konflikto situacijoje, kiekvienu atveju turi aiškiai ir nedviprasmiškai nurodyti, kokios faktinės aplinkybės patvirtina asmens turėtą turtinį ar neturtinį suinteresuotumą. Šių aplinkybių vertinimas negali būti grindžiamas prielaidomis, nerealiomis ar mažai tikėtinomis hipotetinėmis išvadomis ir spėliojimais apie valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens galbūt turėtą ar ateityje būsiantį suinteresuotumą (Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo 2014 m. balandžio 3 d. nutartis administracinėje byloje Nr. A442-1009/2014). Taigi interesų konfliktas turi būti aiškus ir tiesioginis, o Įstatymas negali būti aiškinamas pernelyg plačiai, nes daugeliu atveju jo vykdymas taptų neįmanomas, kaip ir valstybės tarnautojų bei politikų darbas.


 

 
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar kada nors esate pareigūnams siūlę kyšį?