2019-06-16, sekmadienis, 05:34.     Šiandien Šakiuose saulė teka 04:41, leidžiasi 21:55, dienos ilgumas 17:14.

Prisiekė Seimo narė Irena Haasė

2018-10-09, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Prisiekė Seimo narė Irena Haasė

Šiandien Seimo posėdyje prisaikdinta Seimo narė Irena Haasė. Parlamentarės priesaiką priėmė Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas, kuris paaiškino Konstitucijoje ir Seimo statute įtvirtiną teisinį reguliavimą, susijusį su Seimo nario priesaikos davimu.

 

„Konstitucinis Teismas savo baigiamuosiuose aktuose yra konstatavęs, kad Seimo nario priesaika nėra vien formalus ar simbolinis aktas. Ji nėra vien iškilmingas priesaikos žodžių ištarimas ir priesaikos akto pasirašymas. Seimo nario priesaikos aktas yra konstituciškai ir teisiškai reikšmingas. Duodamas priesaiką išrinktas Seimo narys viešai ir iškilmingai įsipareigoja veikti taip, kaip įpareigoja duota priesaika, ir jokiomis aplinkybėmis jos nesulaužyti. Iš Seimo nario priesaikos jam kyla pareiga gerbti ir vykdyti Konstituciją, įstatymus, sąžiningai vykdyti Tautos atstovo pareigas“, – sakė D. Žalimas.

 

I. Haasė, surinkusi 60,89 proc. nuo balsavime dalyvavusių rinkėjų balsų, nugalėjo rugsėjo 30 d. vykusiame pakartotiniame balsavime rinkimuose į Lietuvos Respublikos Seimą Zanavykų rinkimų apygardoje Nr. 64. Antras liko pats save išsikėlęs Mindaugas Bastys, už kurį balsavo 35,47 proc. balsuoti atėjusių rinkėjų.

 

Po priesaikos I. Haasė pasirašė vardinį priesaikos lapą. Prisiekusi išrinkta Seimo narė įgijo visas Tautos atstovo teises.

 

                                                                                                                                                         LRS informacija

                                                                                                                                                        Dž. Barysaitės nuotr.


 

 
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai