2018-05-24, ketvirtadienis, 09:17.     Šiandien Šakiuose saulė teka 04:58, leidžiasi 21:31, dienos ilgumas 16:33.

Sudarge - Japonų kultūros dvelksmas

2017-06-29, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Sudarge - Japonų kultūros dvelksmas

Penktadienį Sudarge, kaip ir daugelyje kitų rajono vietų, buvo švenčiamos Joninės, tačiau šiame nuostabiame gamtos kampelyje, be vasaros saulėgrįžos, paminėtos ir Sudargo pilies sudeginimo 700-osios metinės. Renginyje buvo galima pasigrožėti Kamakuros miesto (Japonija) Tsurugaoka Hachimangu šventyklos šventikų ritualiniais šokiais „Mikagura“.

 

Pirmiausia vyriausiasis Tsurugaoka Hachimangu šventikas Shigeho Yoshida su žmona, verslininkas, Pramonės amatų rūmų pirmininkas Haruhiko Kubota su žmona bei Japonijos ambasados Lietuvoje pirmasis sekretorius Hiroki Takayama apsilankė Kidulių dvare. Čia juos svetingai pasitiko rajono meras Edgaras Pilypaitis, savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus specialistė Aurelija Papievienė, Kidulių seniniūnas Mindaugas Mykolaitis, Kidulių dvaro kultūros renginių organizatorė Veronika Novickaitė. Šventikas liko sužavėtas tautodailininkės Julijos Macijauskienė dvarą puošiančiais karpiniais.

 

Apsikeitę dovanomis ir įsiamžinę bendroje nuotraukoje svečiai ir rajono valdžios atstovai nuvyko į Sudargą. Čia prie šventės dalyvių prisidėjo ir Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda.  Ambasadorius šventės dalyvius pasveikino lietuviškai, pasidžiaugė  galimybe būti mūsų krašte bei kartu švęsti Jonines. Pasak vyriausiojo Tsurugaoka Hachimangu šventiko Sh. Yoshida, tradicijos kiekvienai tautai teikia energiją, gyvastį ir dėl tos gyvasties tautos gali gyventi. Japonams tokią gyvastį teikia ritualinis šokis, kuris buvo parodytas Sudarge.

 
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar kada nors esate pareigūnams siūlę kyšį?